Ters Ozmoz Membran ve Sistemler

Ters Ozmoz Membran ve Sistemler

Ters Ozmoz Membran ve Sistemler

TERS OZMOZ MEMBRAN VE SİSTEMLERİ

Ters Osmoz Üniteleri

Membracon Reverse Osmosis (RO) filtreleme sistemleri, çok sayıda endüstride endüstriyel atık su geri dönüşümünden, atık su arıtma tesislerinden ve tuzdan arındırma sistemlerinden temiz suyun verimli şekilde üretilmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır; Petrokimya, kimyasal, yiyecek ve içecek ve ilaç.

Bu filtreleme sistemlerinin kullanımının faydaları; operasyonel harcamalarda azalma (OpEx), daha az yer kaplayan, minimum işletme ve bakım gereksinimleri, yeniden kullanım yoluyla bertaraf maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

KTL, sistemin her müşterinin gereksinimlerini karşılaması için yalnızca eksiksiz bir tasarım ve yapı sunmakla kalmaz, aynı zamanda özel bir finansman çözümü ile birlikte kapsamlı bir servis ve bakım paketi de sunar.

Bir RO sistemi, ozmotik basıncından daha büyük bir hidrostatik basınca maruz kaldığında, yarı geçirgen bir zardan doğal osmoz için ters yönde geçen ham su yoluyla saf su üretme yöntemidir.

RO, deniz suyunun tuzunun giderilmesi de dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda ve bir kaplama işleminden önce bileşen durulama sistemleri gibi diğer uygulamalarda kullanılmak üzere demineralize su üretiminde su filtrasyonunda kullanılır. Ters ozmoz için kullanılan yarı geçirgen membran, bakterilerin% 99,9'unu reddedebilir ve bu nedenle, farmasötik saf su sistemlerinin tasarımında sıkça kullanılır.

KTL; yumuşatıcılar, aktif karbon filtreleri ve çoklu ortam filtreleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ön arıtma ekipmanlarının yanı sıra çok çeşitli ters osmoz tesisleri ve değiştirme membranları sunar.

 

Filtrelerden depolama tanklarına ve ara bağlantı boru tesislerine kadar tüm ilgili ön ve son ekipmanlarla birlikte 150 l/s'ye 50.000 l/s kapasiteye kadar olanlara kadar tek RO sistemlerinden komple ürün yelpazesi mevcuttur.

Ters Ozmoz Membranları

Membracon Reverse Osmosis (RO) elemanları, çeşitli belediye su kaynakları için demineralize su üretiminin çoğunluğu için idealdir, yapıları çok çeşitli kimyasal, sıcaklık ve basınç uygulamaları için uygundur.Spiral tasarım, belirli bir zarf içerisinde diğer mevcut düzenlemelere göre daha yüksek membran alanlarına izin verir. Enerji filtreleme, kompakt ve ekonomiktir, çoğu filtreleme işlemi için maksimum çalışma esnekliği sağlar.

 

Sunulan spiral sarma elemanları ve yuvaları, hepsi endüstri standardı uzunluklarda olan 1.8 ″, 2.5 ″, 4 ″, 6 ″ ve 8 et çaplarında mevcuttur.