Kataforez Kaplama İçin Anot Çözümler

Kataforez Kaplama İçin Anot Çözümler

Kataforez Kaplama İçin Anot Çözümler

Tectron  Anot


Tectron® anotlar çok çeşitli niteliklerde, boyutlarda ve seçeneklerde üretilebilir, her bir elektro kaplama tesisini optimize etmek için ideal ürün özellikleri karışımı mevcuttur.


Tectron® anotlar, dahili alkolit akış düzeni için lisanslı bir teknoloji kullanır. Bu özellik, anotların önemli bir kalite yönü olan elektrik akımı için nispeten yüksek bir iyon değişim membranı yüzdesinin mevcut olduğu anlamına gelir. Biyolojik ve korozyon çökeltilerin zarı körleştirmesi ihtimali önemli ölçüde azalır.
Tectron® anotlar, neredeyse tamamen güvenilirlik sağlamak için iki kez ısıyla yalıtılmıştır. Montaj destekleri, akış göstergeleri ve bloklama diyotları gibi bu anotlar için aksesuarlar, daha kolay bir montaj kolaylığı sağlamak için mevcuttur.


Tectron® anotlar, müşteriye daha yüksek verimlilik, daha düşük elektrik direnci sağlar ve genel olarak kataforez tesisinin işletme maliyetini düşürür.
KTL, Tectron® anotlarının kullanımına dayalı olarak komple anot sisteminin her müşterinin ihtiyacına uygun uzunluklarla birlikte 38 mm ve 50 mm iki anot çapı tasarımında yardımcı olabilir.

 

DÜZ ANOTLAR


Tectron® düz anotlar, aralarındaki anot uzunluğuna göre optimize edilmiş olan kaplı çelik destek çubukları ile donatılmıştır.

Tectron® düz anotlarının tüm boyutları, her müşterinin kataforez tesisi gereksinimlerinin özelleştirilmesi için mevcuttur.


“Top-open” versiyonu, kolay elektrot yerleştirme, çıkarma ve genel inceleme olanağı sağlar.


Montaj rafları, mevcut herhangi bir boya tankı jant desteğine uyacak şekilde tasarlanıp üretilebilir.

Tectron® düz anotlarının kullanımının avantajları;


• Daha büyük elektrot alanı, bu nedenle daha az elektrik ve anolit bağlantısı ile birlikte daha az anot gerekir.
• Elektrot, “üstü açık” bir anottan kolayca çıkarılabilir.
• Boya haznesi duvarından uzaklık minimumda tutulmalıdır.
• Geliştirilmiş anolit akış modeli için iki anolit besleme ve geri dönüş bağlantısı.

 

Anotların Test ve Onarımı


Tüm anot hücreleri, aşınmış veya hasar görmüş elektrot ve membranların değiştirilmesi de dahil olmak üzere KTL teknik destek personeli tarafından servis edilebilir ve onarılabilir.


Anot kurulumlarının yerinde incelenmesi, müşterilerin en iyi boya tankı performansı için gereken bakımı değerlendirmelerini sağlamak için kapsamlı bir rapor sağlayarak gerçekleştirilebilir.


Elektro kaplama tesisleri için TruIDL Data Logging ünitesini kullanan KTL’nin  anot sistemi hizmeti, müşterilere elektro kaplama tankında boya filminin nerede oluştuğunu ve kaplanmış bileşenlerin hangi bölümünde oluşturulduğunu gösterir.


Aynı zamanda, üretilen grafiklerin karakteristikleri, anot sistemindeki doğrultucu dalgalanması, gevşek elektrik bağlantıları veya yüksek elektrik direncine sahip anot hücreleri gibi sorunları ortaya koymaktadır.


Hizmeti yılda bir ila dört kez düzenli aralıklarla çalıştırmak ve çeşitli eğrileri önceki verilerden karşılaştırmak, anot zarının yaşlanmasının anot sisteminin verimliliği üzerindeki etkilerini gösterir.


Hizmetimiz, müşterilerin elektrokat tankının içinde yer alan biriktirme işlemini derinlemesine anlamasını ve proses kalitesini ve verimliliğini çok yüksek bir seviyede tutmak için gerekli önlemleri almasını sağlar.